STRONA GŁÓWNA /O nas

Siedziba pracowni stolarskiej Meble Pyrek mieści się w Kalwarii Zebrzydowskiej - mieście znanym z tradycji stolarskich sięgających XVIII wieku. Firma rozpoczęła swą działalności w 1986 roku. Przez wszystkie lata funkcjonowania pracowni udało nam się pozyskać rzesze zadowolonych Klientów na terenie całego kraju oraz poza jego granicami (m.in. Niemcy, Austria, Norwegia).

Materiały, z których wykonane są meble są najwyższej jakości i tylko znanego pochodzenia co sprawia, że są to meble „na lata”. Nasi wykwalifikowani pracownicy dbają o każdy szczegół i estetykę proponowanych Państwu produktów. Wykorzystując zdobyte przez lata doświadczenie poparte najnowszą technologią oferujemy dzisiaj szeroką gamę mebli odpowiadających wzornictwu europejskiemu i najwyższym  standardom jakościowym.

Naszym główny atutem jest przede wszystkim rzemieślniczy charakter wytwarzania mebli. Meble wykonywane w naszej pracowni w większej części swojego procesu produkcyjnego są niezmiennie wykonywane ręcznie. To co się natomiast zmienia to technologia i jakość materiałów.

 

NORMY ORAZ TOLERANCJE WYMIAROWE I PRODUKCYJNE PRZEDSIĘBIORSTWA Meble Pyrek

Materiały użyte do produkcji mebli kuchennych, pokojowych,łazienkowych, szaf i innych.
Boki, wieńce, półki, fronty, blat, ścianka tylna wykonane są z płyty laminowanej, płyty mdf lakierowanej, akrylowanej, fornirowanej, foliowanej, drewna i płyty HDF.
Do skręcania, montowania i okuwania mebli używa się,wkrętów do drewna z ocynku lub stali węglowej fosforanowanej, kołków drewnianych, kleju do drewna, listew montażowych, zawieszek uniwersalnych, kątowników zaczepów i obejm, podpórek meblowych, łączników kątowych, zszywek, gwoździ.
Podczas procesu cięcia lub okleinowania na krawędziach dopuszcza się niewielkie odpryski.
– Krawędzie widoczne okleinowane są obrzeżem PCV, ABS, HPL za pomocą kleju.
– Spoina klejowa jest widoczna.
Elementy docinane na wymiar na miejscu, wycięcia wewnętrzne wykonywane ręcznie z powodu braku zastosowania piły podcinającej mogą mieć odpryski laminatu i nie są okleinowane. Nie są również okleinowane elementy niewidoczne – krawędzie półek, boków, wieńców, blatów.
Tolerancja wycięć ręcznych w bokach (np. na zaślepki, rury itp.) na długości, szerokości, głębokości, liniowości i kąta nie podlegają tolerancji wymiarowej.
Tolerancja wymiarowa frontów:
– Wymiary gabarytowe frontów – długość ± 1-2 mm, szerokość ± 1-2 mm, grubość ± 0,5-1 mm
– Odchylenia do prostolijności – długość 2 mm / 1 mb , szerokość 2 mm / 1 mb
– Wichrowatość – długość 2 mm / 1 mb , szerokość 2 mm / 1 mb
Fronty wykonywane są z wysokości i szerokości od 4mm do 8mm mniejsze od korpusu szafki.
Tolerancja wymiarowa elementów meblowych:
– dopuszczalne granice odchylenia wymiarów zabudowy na 1mb wysokości, długości i przekątnej zabudowy meblowej wynosi ± 3mm.
Tolerancja wymiarowa blatów:
– grubość ± 0,5 mm, długość ± 2mm, szerokość ± 2mm, przekątna ± 2mm, wichrowatość ± 2mm na 1mb

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.:
- Meble kuchenne (kuchnie nowoczesne oraz klasyczne)
- Meble w stylu prowansalskim
- Szafy, garderoby
- Meble łazienkowe
- Meble do salonu i jadalni

Wieloletnie doświadczenie kadry zarządzającej i pracowników pozwoliło na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Jednak to wciąż nie jest koniec naszej drogi. Cały czas poszukujemy nowych, lepszych, bardziej funkcjonalnych ale również pięknych rozwiązań do naszych domów i mieszkań. Oferująca Państwu nasze meble, musimy być pewni, że z nawiązką zostaną zaspokojone wszystkie Wasze oczekiwania.

To co nas wyróżnia to gwarancja najwyższej jakości oraz elastyczne podejście do Państwa oczekiwań. Uzyskujemy to, gdyż przyjęliśmy model produkcji ukierunkowany na indywidualizację zamówień. Meble, które wykonujemy nigdy nie odbiegają jakością od mebli ekspozycyjnych , które mieli Państwo możliwość oglądać na naszych stoiskach.

 

Zamówienie mebli w pracowni Meble Pyrek- etapy:

  1. Wstępna wycena (przygotowanie wstępnej wyceny na podstawie szkiców/rysunków/projektu przesłanych mailowo przez Klienta)
  2. Pomiar u Klienta ( na pomiary u Klienta przywozimy ze sobą komplet niezbędnych próbników- wybarwienia, blaty, uchwyty, okucia, akcesoria wewnętrzne itd.).
  3. Przygotowanie projektu (jeśli Klient nie posiada projektu mebli możemy go odpłatnie dla Państwa przygotować. Opłata za projekt jest odliczana od wartości zamówienie przy podpisywaniu umowy).
  4. Podpisanie umowy. Jeśli Klient ostatecznie zaakceptowała wycenę oraz termin wykonania mebli podpisujemy z nim umowę. Umowa jest ważna po przelaniu przez Klienta 30% zaliczki. Reszta kwoty (70% wartości zamówienia) rozliczana jest z Klientem po zamontowaniu mebli. Standardowy czas oczekiwania to ok 6-8 tygodni od daty podpisania umowy.
  5. Montaż mebli u Klienta (montaż mebli może potrwać od 1 do kilku dni- w zależności od wielkości zamówienia). Data montażu mebli jest zawsze potwierdzana z Klientem i odbywa się w dogodnym terminie dla każdej ze stron. W trosce o bezpieczeństwo nasza ekipa montażowa nie dokonuje podłączeń gazowych oraz hydraulicznych. Wszystkie zakupione u Nas meble objęte są 24- miesięczną gwarancją.